Marketing Przy Kawie: „Kumple się liczą” – czyli BeamUp wygryzie Rulona i Drobnego z „Rodziny Oddano”

Źródło: MarketingPrzyKawie.pl

Marketing Przy Kawie: „Kumple się liczą” – czyli BeamUp wygryzie Rulona i Drobnego z „Rodziny Oddano”

Opublikowany

24 listopada rozpoczął się właściwy etap kampanii „Rodzina Oddano”. Jak się okazuje, Andrzej Grabowski i Tomasz Oświeciński promują nową aplikację – BeamUp.

Tekst oryginalnie opublikowany na łamach portalu MarketingPrzyKawie.pl

Spoty teaserowe „Rodzina Oddano” można było zobaczyć w Internecie od 8 listopada. Wzbudziły one spore zainteresowanie internautów oraz kontrowersje w branży windykacyjnej. Dziś już wiadomo, że była to zapowiedź kampanii „Kumple się liczą”, promującej BeamUp. Jest to rozwiązanie łączące profilowane usługi z rozliczeniami w jednej bezpłatnej aplikacji.

Kampania teaserowa to miniserial, na który składały się cztery odcinki. W każdym pojawiał się problem rozliczania i zwrotu długu ukazany z przymrużeniem oka. Bohaterowie inspirowani postaciami rodem z lat 90. XX w. opowiadali o sytuacjach, które towarzyszą nam dziś i których częstym elementem są rozliczenia wspólnych wydatków, jak wyjście na koncert, do pubu czy podróż taksówką.

Czwarty odcinek ujawnił, czym jest BeamUp i jakie możliwości daje użytkownikom. Seria „Rodzina Oddano” nie tylko anonsuje pojawienie się na rynku nowej aplikacji do rozliczeń. Otwiera również faktyczną kampanię promocyjną, realizowaną w Internecie.W czerwcu 2017 r.  BeamUp Payments zleciło badanie na reprezentatywnej grupie osób między 20. a 30. rokiem życia, którego przedmiotem były nawyki płatnicze.

– Badani opowiedzieli nam wiele historii dotyczących tego, w jaki sposób płacą za wspólne zakupy. Mówili o zrzucaniu się na prezent, podziale kosztów po wspólnym wyjeździe czy zwykłym spotkaniu przy pizzy i piwie. Z ich opowieści wynikało, że rozliczenia pomiędzy znajomymi i rodziną są nadal kwestią sprawiającą wiele trudności. Szczególnie problematyczne było dla badanych odzyskiwanie nawet niewielkich długów. Zauważyliśmy ciekawą prawidłowość: im należność była większa, tym bardziej pożyczający krępował się upomnieć o jej zwrot. Wprowadzając nowy produkt, wiedzieliśmy, że właśnie te bolączki powinniśmy wziąć pod uwagę – mówi Michał Wiśniewski, marketing director z ramienia BeamUp Payments.

Kampanię zrealizowała agencja Brasil. W działania zaangażowany jest również dom mediowy Value Media.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Media i internauci na tropie Rodziny Oddano

temu

Kampania teaserowa "Rodzina Oddano", poprzedzająca premierę BeamUp, wzbudziła duże zainteresowanie wśród internautów i dziennikarzy. Nad zakończeniem mini-serialu z udziałem Andrzeja Grabowskiego i Tomasza Osiecińskiego zastanawiały się między innymi NaTemat.pl, Super Express, Eska, WirtualneMedia.pl czy NowyMarketing.pl
Rodzina Oddano z Andrzejem Grabowskim i Tomaszem Oświecińskim promuje nową aplikację - BeamUp

temu

Spoty reklamowe "Rodzina Oddano", które od 8 listopada można zobaczyć w internecie i które wzbudziły spore zainteresowanie internautów i mediów to zapowiedź kampanii #KumpleSięLiczą, promującej BeamUp - innowacyjne rozwiązanie, łączące profilowane usługi z wygodnymi rozliczeniami w jednej, bezpłatnej aplikacji.
SpidersWeb.pl: BeamUp zdejmie ci z głowy problem rozliczania się ze znajomymi. To pierwsza taka aplikacja

temu

BeamUp (iOS, Android) to pierwsza taka mobilna portmonetka w Polsce. Za jej pomocą szybko rozliczymy się ze znajomymi, podzielimy rachunek i skorzystamy ze spersonalizowanej listy ofert.
Antyweb.pl: BeamUp – nowa polska aplikacja mobilna do dzielenia się kosztami wśród znajomych

temu

Wspólny wypad do kina, na koncert czy do restauracji? Zwykle wiąże się to z dzieleniem kosztów, przelewami, liczeniem gotówki, teraz będzie to o wiele prostsze dzięki nowej aplikacji BeamUp.